Wróć do góry

Medica

Zaplecze laboratoryjne

Produkcja preparatów Cannabis Medica odbywa się w niewielkim, nowoczesnym laboratorium w centrum Warszawy. To przestrzeń, w której nauka, technologia i wiedza o naturze, spotykają się w celu tworzenia wyjątkowych suplementów i kosmetyków dla osób dbających o swoje zdrowie i urodę.
Wszystkie nasze produkty robione są ręcznie i w niedużych partiach, co pozwala kontrolować ich jakość. Z niezwykłą starannością i na każdym etapie produkcji przestrzegane są również wytyczne systemów HACCP i GMP.
W laboratorium Cannabis Medica używa się tylko najwyższej jakości składników
pochodzących z naturalnych źródeł, takich jak oleje roślinne, wyciągi z ziół i kwiatów, masła roślinne, hydrolaty, olejki eteryczne i wiele innych. Dodatkowo poddajemy je testom jakościowym, aby zapewnić najwyższą skuteczność gotowych produktów.

Doświadczenie i dobór receptur

Produkty Cannabis Medica współtworzone są przez Dorotę Rutkowską – lekarkę z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, która postanowiła wyeliminować wszelkie syntetyczne składniki z suplementów i kosmetyków i zastąpić je tym, co daje natura.
Dr Rutkowska zajmuje się m.in. szczegółową analizą danych toksykologicznych
poszczególnych składników kosmetyku, wynikami badań gotowego produktu, oceną zgodności składu produktu z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a także sporządzaniem raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego.
Unikalne pod względem skuteczności, wysoce skoncentrowane receptury są
opracowywane z uwzględnieniem wiedzy o ludzkim organizmie oraz z doskonałym zrozumieniem działania aktywnych składników botanicznych i mineralnych. Dlatego ich dobroczynne działanie można poczuć już od pierwszego użycia.

Składniki

Produkty Cannabis Medica robione są z naturalnych, najczystszych składników klasy jadalnej – warzywa, owoce, zioła i kwiaty przyjeżdżają z ekologicznych upraw.
Wykorzystujemy również nierafinowane oleje roślinne z BIO certyfikowanych upraw, dzięki czemu mamy pewność, że są wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń
chemicznych i bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz aktywne
fitoskładniki.
Z ogromną uważnością wyszukujemy najlepszych producentów z różnych stron
świata, np. oliwę z oliwek do produkcji ręcznie robionych mydeł sprowadzamy z rodzinnego gospodarstwa Cortijo Tia Amalia w Andaluzji.
Wszystkie produkty Cannabis Medica zawierają najwyższej jakości ekstrakt CBD full spectrum, który wykazuje m.in. właściwości uspokajające, zmniejszające lęk,
polepszające jakość snu, poprawiające nastrój i wspomagające koncentrację.

Dodatkowo niektóre suplementy Cannabis Medica zawierają mieszaniny
certyfikowanych olejków eterycznych najwyższej jakości terapeutycznej.

Certyfikaty

Laboratorium Cannabis Medica posiada szereg certyfikatów, które potwierdzają jakość i bezpieczeństwo produktów oraz procesów produkcyjnych.

  • Certyfikat GMP – (Good Manufacturing Practice) jest jednym z najważniejszych certyfikatów dla producentów kosmetyków, farmaceutyków i produktów medycznych. Certyfikat ten potwierdza, że firma wytwarza produkty zgodnie z wymaganiami prawnymi i standardami jakościowymi. Laboratorium manufaktury kosmetycznej, które posiada certyfikat GMP, gwarantuje, że jego produkty są wytwarzane w sposób bezpieczny i zgodny z określonymi normami.
  • Certyfikat HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) to dokument potwierdzający, że firma lub organizacja przestrzega określonych standardów bezpieczeństwa żywnościowego i zarządzania ryzykiem związanym z produkcją, przechowywaniem, transportem i obróbką żywności. Jest wydawany na podstawie procesu audytu i oceny przez niezależną, akredytowaną instytucję certyfikującą. Aby uzyskać certyfikat HACCP, firma musi spełnić określone wymagania związane z procesem produkcyjnym, identyfikacją zagrożeń i ich analizą, określeniem punktów krytycznych kontrolnych (CCP), monitorowaniem i zarządzaniem ryzykiem w tych punktach, a także szkoleniem personelu w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego. Certyfikat HACCP jest uznawany na całym świecie jako symbol wysokiej jakości i bezpieczeństwa żywnościowego.
  • Certyfikat Ecocert – potwierdza, że produkty są wytwarzane zgodnie z określonymi standardami, a składniki używane w produkcji pochodzą z rolnictwa ekologicznego.
  • Szkło firmy MIRON Violettglas – posiadające certyfikat ISO9001(norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji) i ISO14001(wiodący standard dotyczący systemów zarządzania środowiskowego. Funkcjonuje w oparciu o międzynarodowe standardy i stanowi potwierdzenie konsekwentnego wdrażania wszystkich elementów zmierzających do maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko)
  • Olejki eteryczne doTERRA – z certyfikatem CPTG (Testowana Certyfikowana Czysta Jakość) – starannie ekstrahowane z roślin, nie zawierają żadnych wypełniaczy ani sztucznych składników, które osłabiłyby ich aktywne właściwości.